UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wygrywam talent

Koncert uczniów szkoły gry na skrzypcach metodą Suzuki. Niedziela, ...

Uwaga kierowcy! Dziś sądecka policja prowadzi kaskadowy pomiar prędkości

Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj na Sądecczyźnie ...

Tragedia na Krynickim deptaku, 87-kobieta nie żyje.

W dniu wczorajszym tj. (wtorek) 10.04.2018 około godziny 11:00 doszło ...

Raz, dwa, trzy - zginiesz Ty!

Podejmujesz tysiące decyzji każdego dnia. Ale czy zawsze zdajesz ...

Dachownie w Nowej Wsi!

W dniu dzisiejszym (tj. 20.03.2018) na trasie Krynica-Zdrój - Nowy ...

Dzielnicowi uratowali chłopca, który utknął w oblodzonym korycie Dunajca

Sądeccy dzielnicowi uratowali 13-letniego chłopca, który nie mógł ...
crystal gloss

XIII ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE ZA NAMI - PODSUMOWANIE

polonia 3
3.03.2018 KILKA SŁÓW PODSUMOWANIA


Zakończyły się XIII Zimowe Igrzyska Polonijne, które zgromadziły zawodników z całego świata. W zawodach rywalizowało 650 sportowców z 22 krajów, w dyscyplinach: narciarstwo alpejskie, biegowe, snowboard, short track, łyżwiarski wielobój i hokej. Najwięcej medali zdobyła reprezentacja Czech, która zwyciężyła w klasyfikacji, gromadząc 21 złotych, 11 srebrnych i 17 brązowych medali. Na 2. miejscu uplasowała się Litwa (14-18-12), na trzecim zaś Białoruś (12-11-15). Jak na żadnych innych zawodach najbardziej liczyła sie idea uczestnictwa - bez względu na wiek, płeć czy kondycję, bo nie wynik się liczył, ale satysfakcja przekroczenia mety.

polonia
1.03.2018 PIĄTY DZIEŃ ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCH


Ostatni dzień Igrzysk rozpoczęliśmy od złożenia hołdu Żołnierzom Niezłomnym. W sposób, jaki mogą to zrobić tylko prawdziwi sportowcy - uroczystym biegiem ulicami Krynicy-Zdroju - miasta XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych. Nie było w nim kategorii wiekowych czy rywalizacji ale raczej zaduma nad losem ludzi, którzy poświęcili swoje życie niepodległości Polski. Duch sportowych zmagań powrócił na starcie do slalomu równoległego, trasie nordic walking i wreszcie towarzyskim meczu KTH Krynica - Polonia wygranym - ku wielkiej uciesze naszych rodaków przez drużyne Polonii.

28.02.2018 CZWARTY DZIEŃ ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCH

Od rana elektryzują rozgrywki hokejowe, pierwsze dwa mecze wyłonią finalistów. Jednocześnie rywalizację rozpoczęli narciarze w slalomie gigancie na stoku Jaworzyny Krynickiej i narciarze biegowina trasach CSZ Ptaszkowa. Mróz trzyma nadal i wszystko wskazuje na to, że utrzyma się do końca igrzysk. Popołudniu czeka nas finał hokeja i ceremonia medalowa. Tymczasem proponujemy nasze relacje fotograficzne i filmowe, które staramy się systematycznie uzupełniać.

27.02.2018 Trzeci dzień Zimowych Igrzysk Polonijnych
Konkurencje biegowe na idealnie przygotowanych trasach CSZ Ptaszkowa, narciarstwo alpejskie: slalom wraz z kwalifikacjami do slalomu równoległego na stoku Jaworzyny Krynickiej, snowboard w Kompleksie Narciarskim Słotwiny i wreszcie wielobój łyżwiarski w hali MOSiR w Krynicy-Zdroju.

26.02.2018 DRUGI DZIEŃ ŚWIATOWYCH ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCH
Relacja z drugiego dnia Igrzysk Polonijnych - pierwsze zawody, pierwsze zwycięstwa, a na koniec dnia zabawa podczas Wieczora Sądecczyzny

25.01.2018 INAUGURACJA XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Krynica-Zdrój 2018

Zapraszamy na stronę Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" aby zapoznać się z pełną relacją z pierwszego dnia XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Krynica-Zdrój 2018

 

polonia 2

 

 

 

 

źródło: krynica-zdroj.pl

Relacje Wideo