UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Dzieci w Mochnaczce Niżnej mają nowe boisko!

11 września oddano do użytku wielofunkcyjne boisko wykonane z ...

Jubileusz 90-lecia KTH, 15-go września

PLAN IMPREZY 09:00 Msza św. w Kościele Zdrojowym, poświęcenie ...

Złote medalistki z Berlina przyjadą do Krynicy na spotkanie z kibicami!

Z przyjemnością informujemy, że w niedzielne południe 9 września w ...

Odsłonięto pomnik inż. Leona Nowotarskiego

W Krynicy-Zdroju odsłonięto pomnik inż. Leona Nowotarskiego, które ma ...

XVI Letni Festiwal Muzyczny - Wielka Sława to Żart

XVI Letni Festiwal Muzyczny "Wielka Sława to Żart" Wystąpią artyści ...

Koncert Maryli Rodowicz na deptaku już jutro

Już jutro na krynickim deptaku zagrają wyjątkowi artyści, na scenie ...
autocentrum

Dzieci w Mochnaczce Niżnej mają nowe boisko!

11 września oddano do użytku wielofunkcyjne boisko wykonane z bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej. Boisko przystosowane jest do gry w piłkę ręczną, piłkę siatkową, tenisa ziemnego oraz dwa pola do gry w mini koszykówkę. Na płycie boiska w polach bramkowych do piłki ręcznej umieszczono logo Województwa Małopolskiego oraz herb Krynicy-Zdroju.

W uroczystym otwarciu boiska wziął udział Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko, który przed przekazaniem kluczy sołtysowi Mochnaczki Niżnej powiedział:

Szkoła w Mochnaczce Niżnej, która jest ważnym ośrodkiem kształcenia i wychowania młodego pokolenia będzie mogła od dzisiaj korzystać z nowoczesnego i przede wszystkim bezpiecznego boiska sportowego. Na początku września oddaliśmy do użytku oddział przedszkolny w Polanach, dziś otwieramy boisko w Mochnaczce Niżnej, to dowód jak dużą wagę przykładamy do rozwoju dzieci w naszych sołectwach.

Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w powstanie tego boiska a w szczególności obecnemu sołtysowi Panu Michałowi Trojanowiczowi oraz poprzedniemu gospodarzowi wsi Tomaszowi Kożuchowi, radnemu Józefowi Kurucowi oraz całej Radzie Miejskiej za poparcie decyzji o sfinansowaniu tego przedsięwzięcia, Zarządowi Województwa Małopolskiego na czele z Marszałkiem Jackiem Krupą za przekazanie dotacji oraz wszystkim wykonawcom.  Szczególne słowa podziękowania za wsparcie projektu składam dla Pana Leszka Zegzdy.

W ostatnich latach na terenie całej gminy powstały lub zostały zmodernizowane liczne place zabaw, place rekreacyjne, siłownie zewnętrzne, czy właśnie boiska. Infrastruktura ta jest realizowana nie tylko przy wsparciu finansowym, np. z unii europejskiej czy programów rządowych, ale również często finansowane są z własnych środków budżetowych.

Celem realizacji projektu „Małopolskie Boiska” jest przede wszystkim wzrost bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na przyszkolnych boiskach poprzez wymianę nawierzchni urazogennych, zwiększenie dostępności do podstawowej bazy sportowej i zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu na specjalnie przygotowanej do tego infrastrukturze sportowej, popularyzacja zajęć ruchowych, a tym samym rozwijanie przyszłych talentów sportowych, poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół oraz profilaktyka zdrowotna, a także promocja Małopolski, jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

Wartość inwestycji to 399 750,00 zł z czego wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolskie Boiska” to 155 634,00 zł.  Wkład własny Gminy to 244 116,00 zł (61%). Wykonawcą prac było konsorcjum firm z Krynicy-Zdroju: Zakład Usług Elektrycznych Krzysztof Łęczycki oraz firma BUD-MAT.

boisko w mochnaczceboisko w mochnaczce1boisko w mochnaczce2boisko w mochnaczce3

 

 

 

 

źródło:krynica-zdroj.pl

Relacje Wideo