UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
50style Krynica 3promocje

Wystawa malarstwa Grupy X

grupa x wystawa
Centrum Kultury Galeria Sztuki” Siedlisko” zaprasza na wystawę malarstwa Grupy x. Grupa x – nazwa odwołuje się do matematycznej definicji, gdzie x jest symbolem niewiadomej, (szukanej). Osoby ją tworzące mają na celu poszukiwanie niewiadomej poprzez sztukę. Grupa x to kolektyw osób związanych wspólnym działaniem w dziedzinie sztuki. Rozpoczęli swoją działalność artystyczną pod koniec 2013 roku. Zespół oparty jest na różnicach pokoleniowych i estetycznych. Połączyła ich krakowska ASP, gdzie kilkoro z nich pod kierunkiem prof. A. Bednarczyka stworzyło swoje prace dyplomowe. Projekty artystyczne Grupy x zachęcają do podejmowania dyskusji w tematach dotyczących wielu aspektów życia współczesnego człowieka. Wszystkie projekty artystyczne są efektem wnikliwych obserwacji. Nieustannie je omawiają, dyskutują, konfrontują i następnie ustalają ścieżkę wspólnego rozwoju, nie ograniczając w tym realizacji indywidualnych projektów.
Udział w wystawie pt. „ Poszukiwanie znaczeń” biorą artyści: Anna Lewińska, Danuta Gaweł, Renata Magda, Sylwia Lis-Persona, Miłosz Horodyski, Paweł Wąsowicz.
„Znak, zdanie, gest, czy dźwięk nie mają znaczenia, jeśli nieodnoszą się do czegoś, co jest nam znane. Jeśli nie odnoszą się dożywego kodu, którym posługujemy się porozumiewając między sobą są puste. Jeśli nie odnoszą się do wspólnego doświadczenia sąmartwe. Stanowiska archeologiczne są pełne artefaktów, których znaczenie w przestrzeni kulturowej przez nie zajmowanej nie jest jużznane. Można je rekonstruować albo wymyślić na nowo. Człowiek odzarania dziejów poznając świat układał go w język znaków,szukał sensu, budował system, tworzył porządek. Układ drzewostanu stawasię świętym gajem, kamień symbolem, woda metaforą oczyszczenia.Dziś choć rzeczywistość wydaje nam się oswojona wciąż pozostajena peryferiach tego co znane strefa, dla której szukamy znaczeń. Wehikułem który nas zabiera na terra incognita jest wyobraźnia”.
Wernisaż 13 kwietnia 2018 r, godz.18.00
Galeria Sztuki „Siedlisko”, ul. Piłsudskiego 19, Krynica- Zdrój
Wystawa czynna do 13 maja 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: krynica-zdroj.pl