UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
autocentrum

Coś dla rowerzystów - VeloKrynica – budowa uzdrowiskowej trasy turystyczno-rekreacyjnej w Krynicy-Zdroju

velo krynica
Dobra wiadomość dla miłośników dwóch kółek. W Krynicy-Zdroju rusza budowa trasy rowerowej, która połączy miasto z sąsiednią Muszyną. W Urzędzie Miejskim podpisano umowę z wykonawcą firmą WOD-BUD Śleziak.

Inwestycja realizowana jest w ramach kompleksowego programu rewitalizacji uzdrowiska w Krynicy-Zdroju. Przedmiotem przedsięwzięcia VeloKrynica jest budowa i oznakowanie trasy rowerowej o łącznej długości 12,11 km, w tym 1,68 km oznakowania trasy na Bulwarach Dietla (na odcinku od skrzyżowania z ul. Pułaskiego do końca ul. Ebersa oraz fragmentu ul. Granicznej) oraz budowa 3,94 km trasy od końca ul. Ebersa (z wyłączeniem znakowanego fragmentu na ul. Granicznej) do granicy z gminą Muszyna w Powroźniku.

Głównym celem inwestycji jest poprawa walorów turystyczno-rekreacyjnych miasta w rezultacie przebudowy istniejących, niejednokrotnie zdegradowanych ciągów pieszo-jezdnych; jak również dobudowę nowych odcinków komunikacyjnych, tworząc w całości rekreacyjną, ekologiczną oraz praktyczną trasę rowerową – powiedział Dariusz Reśko – Burmistrz Krynicy-Zdroju.

Na szlaku powstaną dwie altany, pod którymi będzie można odpocząć oraz naprawić swój rower dostępnymi narzędziami. Nie zabraknie również siłowni na wolnym powietrzu.

W porozumieniu z Muszyną na istniejących znakach kierunkowych dodane zostaną tabliczki znacznikowe i kierunkowe trasy VeloKrynica.

Budowa VeloKrynica połączy Krynicę z budowaną w innych gminach trasą rowerową Euro Velo

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy realizować ten projekt. W ubiegłym roku realizowaliśmy bardzo skomplikowane prace dotyczące m.in zabezpieczania skarp a teraz zostały finalne praca nad ścieżką.  Walor widokowy trasy będzie niezaprzeczalny i już nie mogę się doczekać, kiedy z rodziną będę mógł skorzystać ze ścieżki - powiedział Piotr Franczak Dyrektor WOD-BUD Śleziak.

Wartość projektu to ponad 6 mln złotych, z czego unijne dofinansowanie z MRPO stanowi ponad 4 miliony. Termin zakończenia inwestycji to 15 września br., choć wykonawca zadeklarował, że będzie się starał zakończyć inwestycje jak najwcześniej.