UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
autocentrum

Hokej - Krynica bez I Ligi


kth 1 liga
Upływa kolejny hokejowy weekend, terminarz rozgrywek I Ligi wypełnia się, ale już bez udziału krynickiego zespołu. Do sygnalizowanych końcem grudnia trudności Nowy Rok dołożył kolejne niesprzyjające okoliczności, drużyna KTH S.A. (Academy 1928 KTH) nie wznowiła treningów i nie uczestniczy już w ligowej rywalizacji.

Ostatnie mecze kateheci rozegrali w połowie grudnia, choć już wówczas na wyjazd do Dębicy mobilizowali się wzajemnie stojąc w obliczu finansowych i kadrowych trudności. Na kolejne spotkania, tydzień później, drużyna już nie pojechała. Rok 2019 przyniósł hokejowemu środowisku zmiany zasad korzystania z lodowej tafli - o czym szczegółowo informował prezes KTH S.A. w mediach społecznosciowych. Znaczne podwyżki opłat okazały się nie do udźwignięcia przez klub, dodatkowo - jak wspomniał prezes Daniel Kaszowski - hokeiści nie mogli podjąć treningów do czasu uregulowania zaległych płatności za lód z minionego roku. W kolejne weekendy stycznia zmagania I Ligi odbywały się bez krynickiej drużyny, nierozegrane spotkania skutkowały walkowerami, które wyeliminowały katehetów z rozgrywek.

Kryniczanie stoczyli czternaście ligowych potyczek, w których zgromadzili 31 punktów. Zajmowali w tabeli trzecią pozycję z bilansem bramkowym 96 zdobytych i 55 straconych goli, a hokeista KTH Alexander Alimov (aktualnie Polonia Bytom w PHL) był najskuteczniejszym graczem I Ligi.

W roku jubileuszu 90-lecia KTH i krynickiego hokeja tracimy trzecią drużynę, wcześniej do rywalizacji sezonu 2018/19 nie przystąpiły zespoły reprezentujące Krynicę w lidze EUHL oraz Słowackiej Ekstralidze Kobiet, to niezwykle przykre doświadczenie.

Czy zapowiadane na koniec stycznia spotkanie włodarzy miasta z przedstawicielami środowiska hokejowego Krynicy-Zdroju może okazać się remedium na trawiące uzdrowiskowy hokej bolączki? Czy w ogóle do niego dojdzie i kto zasiądzie przy "okrągłym stole"? Przekonamy się w najbliższych dniach.

 

 

 

 

źródło: kth.i24.pl