Zrozumiałem
autocentrum

Triumfy kryniczan w Trifecta Weekend – Spartan Race

spartan1
29 i 30 lipca do Krynicy-Zdroju zjechali zawodowcy i amatorzy z całego świata, by wziąć udział w najtrudniejszych istniejących biegach z przeszkodami. Mimo ogromnej konkurencji zawodnicy z naszego miasta pokazali się w tym roku z jak najlepszej strony.

Spartan Race przyciąga do Krynicy co roku ogromną ilość biegaczy z całej Europy. W tym roku wystartowało ponad 3000 osób z 28 krajów.
Wyścig odbywa się na trzech podstawowych dystansach: Sprint (5 km i ponad 20 przeszkód), Super (13 km i ponad 25 przeszkód) oraz Beast (20 km i ponad 30 przeszkód)
Przeszkody, które trzeba pokonać to m.in. ścianki i siatki do wspinaczki, skoki przez przeszkody, wspinanie się po linie czy spacer z workiem piachu.
W tym roku zawodnicy z Krynicy-Zdroju triumfowali na trzech dystansach. W wyścigu Super Łukasz Wójcik oraz Bartosz Bieś zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Łukasz drugi był też w Sprincie. Za to Beast w kategorii Open Men Individuals został całkowicie zdominowany przez Bartosza Biesia, Łukasza Wójcika oraz Arkadiusza Śliwę, którzy zajęli całe podium.
Spartan Race to również biegi dzieci i tu też dwójka młodych kryniczan Adrian Gomulec i Kacper Wójcik zdobyli drugie i trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

W piątek żona Łukasza oraz Bartek i Arek odebrali z rąk Burmistrza Krynicy-Zdroju pamiątkowe puchary a Adrian i Kacper sportowe gadżety.