UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Tragiczny wypadek na stoku narciarskim w Krynicy. Pracownik Słotwiny-Arena nie żyje

Mimo reanimacji, nie udało się uratować życia pracownika krynickiej ...

Z ostaniej chwili - Płonie budynek na Krzyżówce.

Płonie budynek na " Krzyżówce " . Konstrukcja budynku w każdej chwili ...

Grzegorz Biedroń idzie na sądeckiego marszałka?

Rządząca przez kilkanaście lat w małopolskim sejmiku koalicja ...

12 listopada dniem wolnym.

Dzisiaj, 7 listopada, Sejm po raz kolejny zajął się ustawą dotyczącą ...
autocentrum
ubezpieczenie na zycie michal elzbieciak

Groził sędziom i pracownikom Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalili i przy współpracy z krakowskimi policjantami zatrzymali mężczyznę, który w wiadomości wysłanej drogą elektroniczną groził sędziom i pracownikom jednego z wydziałów Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

W niedzielę, 13 stycznia br. do skrzynki elektronicznej jednego z wydziałów Sądu Rejonowego w Nowym Sączu trafił mail z groźbami. W poniedziałkowy poranek po odczytaniu wiadomości, o zdarzeniu niezwłocznie poinformowano funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Sądeccy policjanci natychmiast podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za te pogróżki. Jeszcze tego samego dnia około g. 17:30, dzięki współpracy sądeckich i krakowskich funkcjonariuszy, mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo został zatrzymany w stolicy Małopolski.

W toku prowadzonych działań policjanci przeszukali mieszkania 30-latka zarówno w Nowym Sączu, jak i w Krakowie zabezpieczając sprzęt komputerowy i telefon komórkowy należący mężczyzny. 15 stycznia sprawca usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem sędziów i pracowników cywilnych Sądu. Zgodnie z art. 190 § 1 Kodeksu karnego za to przestępstwo grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Ponadto sądeccy kryminalni wnioskowali do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, by ta zwróciła się z wnioskiem do Sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny. 17 stycznia Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

 

 

 

 

 

 

 

źródło policja.gov.pl

Relacje Wideo