UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Tragiczny wypadek na stoku narciarskim w Krynicy. Pracownik Słotwiny-Arena nie żyje

Mimo reanimacji, nie udało się uratować życia pracownika krynickiej ...

Z ostaniej chwili - Płonie budynek na Krzyżówce.

Płonie budynek na " Krzyżówce " . Konstrukcja budynku w każdej chwili ...

Grzegorz Biedroń idzie na sądeckiego marszałka?

Rządząca przez kilkanaście lat w małopolskim sejmiku koalicja ...

12 listopada dniem wolnym.

Dzisiaj, 7 listopada, Sejm po raz kolejny zajął się ustawą dotyczącą ...
autocentrum
ubezpieczenie na zycie michal elzbieciak

Budżet Obywatelski Krynicy-Zdroju – znamy wyniki głosowaniakomunikacja 1
W dniach 21-28  czerwca br. trwała weryfikacja głosów oddanych przez mieszkańców Krynicy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Następnie w dniu 28 czerwca w Urzędzie Miejskim w Krynicy-Zdroju zebrał się Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, który zatwierdził wyniki głosowania.

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Krynicy-Zdroju na zaproponowane projekty trwało w okresie 28 maja - 20 czerwca.  W głosowaniu mogli wziąć udział kryniczanie, którzy ukończyli 16 lat i mogli oddać maksymalnie 2 głosy na interesujące ich projekty.  Mieszkańcy mogli głosować za pośrednictwem strony internetowej: krynica.budzet-obywatelski.org lub za pomocą karty do głosowania wrzucając ją do urny we wskazanych punktach lub też przesyłając  wypełnioną kartę na adres Urzędu Miejskiego.

W dniach 21-28 czerwca trwała weryfikacja i podliczenie zebranych głosów. W dniu 28 czerwca Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego opracował i zatwierdził listę rankingową projektów, o których kolejności decydowała liczba zdobytych głosów. 

W bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego oddano 1810 głosów, z czego liczba głosów ważnych wyniosła 1663. Większość głosów nieważnych to były głosy zdublowane.  Największe poparcie, a tym samym wybór do realizacji w roku 2019 w ramach Budżetu Obywatelskiego, uzyskało zadanie nr 1 „Zakup pojazdu na potrzeby rozwoju Komunikacji Uzdrowiskowej” (479 głosy ważne).

Wszystkim mieszkańcom uczestniczącym w poszczególnych etapach realizacji tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Krynicy-Zdroju serdecznie dziękujemy!

Szczegółowe wyniki głosowania: https://krynica.budzet-obywatelski.org/wyniki

Relacje Wideo