Przez ostatnie kilka lat przed Krynicą-Zdrój została postawiona bardzo wysoka poprzeczka. Miasto, gdzie organizuje się takie imprezy jak Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne czy Festiwal Biegowy, musi być miastem pięknym, nowoczesnym, z infrastrukturą turystyczną na najwyższym poziomie. Władze, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców i przyjezdnych, prowadzą liczne inwestycje. Jedną z nich jest rewitalizacja Parku Dukieta w centrum Krynicy.
Wzmocnieniu turystycznej atrakcyjności miasta ma służyć realizowany od kilu lat program Kurort Krynica. W ramach 5 inwestycji historyczne centrum miasta ma zyskać nowoczesne oblicze przy zachowaniu historycznym walorów miejsca. Obecnie jest prowadzony kompleksowy remont i rewitalizację Parku Dukieta.
W ramach prac mają powstać nowe toalety publiczne z atrakcyjną przestrzenia wystawienniczą, zmieniona zostanie nawierzchnia parku, cała zieleń, nagłośnienie i mała architektura. Mają powstać nowe instalacje wodno-kanalizacyjne oraz oświetlenie. Rewitalizacji zostaną poddane dwie, znajdujące się w parku fontanny. Koszt inwestycji to prawie 9 mln złotych, z czego gmina zapłaciła 3 mln, reszta pochodzi z dotacji unijnej.
Szczególnie ciekawy ma być efekt prac obejmujący, tzw. "Fontannę setkę". Na pewno będzie ona w dalszym ciągu posiadać sto dysz, dzięki którym ma swoją nazwę, jednak burmistrz Krynicy Dariusz Reśko nie wyklucza, że będzie ogłoszony plebiscyt na nową, oficjalną nazwę. Po remoncie popularna fontanna ma być szczególnie przyjazna dzieciom.
Prace idą pełną parą i już pojawiają się elementy znane z wizualizacji. Duże zainteresowanie wzbudzają drewniane leżaki oraz fundamenty budynku toalet.
Park Dukieta jeszcze w budowie, ale już pojawiają się ciekawe głosy mieszkańców na jego lepsze zagospodarowanie. Najczęściej pojawia się pomysł zorganizowania tam kina plenerowego.
Redakcja